Real po spodrsljaju Atletica na drugem mestu, Alba po enajstih letih zapušča Barcelono

RTV Slovenija 24.05.2023  |  A. G.

Nogometaši madridskega Reala so v 36. krogu španskega prvenstva ugnali Rayo Vallecano z 2:1 in se prebili na drugo mesto, saj je Espanyol po zaostanku z 0:3 ob odmoru iztržil točko proti Atleticu (3:3).

Real, ki na zadnjih tekmah ne blesti, je zmago dosegel v 89. minuti, ko je bil z roba kazenskega prostora natančen Rodrygo. Kraljevi klub je povedel po pol ure igre. Karim Benzema si je izmenjal dvojno podajo s Fedejem Valverdejem, nato pa preigral vratarja gostov Stoleja Dimitrievskega in potisnil žogo v prazno mrežo. V drugem polčasu so se gostitelji zadovoljili z minimalnim vodstvom. Kazen je prišla v 84. minuti, ko je izenačil Raul De Tomas. Aurelien Tchouameni