Hrvaška po neverjetni tekmi do zgodovinskega podviga

SiolNET 13.06.2023  |  R. P.

V krstni izvedbi lige narodov je leta 2019 prvi naslov osvojila Portugalska, dve leti pozneje je bila najboljša Francija, letos, zaključni turnir poteka na Nizozemskem, pa bo lovorika osrečila nekoga drugega. V igri za naslov so namreč le še Hrvaška, Italija in Španija. Hrvati so v izjemni uvodni polfinalni tekmi, polni preobratov in zanimivega dogajanja, po podaljšku s 4:2 ugnali tulipane in osrečili 15 tisoč navijačev v kockastih dresih. V četrtek se bosta za drugo finalno vstopnico spopadli Španija in

Liga narodov, konec skupinskega dela (6. krog) Sportal Za finale Španci Italijanom zabili v 89. minuti Sportal Svet se klanja neuničljivemu Hrvatu V 55. minuti je Hrvaško z bele točke do izenačenja popeljal Andrej Kramarić. Sodnik je na belo točko pokazal po prekršku Codyja Gakpa nad Luko Modrićem. Foto: Reuters V 73. minuti je za popoln preobrat Hrvaške poskrbel Mario Pašalić. Asistenco je prispeval Luka Ivanušec. Nizozemski vratar Justin Bijlow je bil nemočen.