Eva Terčelj peta, Petru Kauzerju za finale zmanjkalo devet stotink

RTV Slovenija 17.06.2023  |  S. J.

V Tacnu so bili v soboto v akciji kajakaši na divjih vodah. Slovenci so imeli tokrat manj uspeha, saj se je v finale prebila le Eva Terčelj, ki je ob enem dotiku osvojila peto mesto.

Eva Terčelj bi brez dveh kazenskih sekund, ki jih je dobila zelo blizu cilja, osvojila drugo mesto. Zmage se je spet veselila Avstralka Jessica Fox, ki je vso konkurenco ugnala za več kot dve sekundi. Na zmagovalni oder sta stopili še Ukrajinka Viktorija Us in Nemka Elena Lilik. Eva Alina Hočevar je tekmovanje končala na 12., Ajda Novak pa na 17. mestu. Terčelj se je prvič v sezoni uvrstila v finale na tekmah svetovnega pokala: "Sem zadovoljna z uvrstitvijo v