Magdeburg z Bezjakom četrtič na vrhu Evrope, Janc blestel v malem finalu

RTV Slovenija 18.06.2023  |  D. S.

Magdeburg je na finalni tekmi rokometne Lige prvakov v Kölnu po podaljšku premagal Kielce s 30:29. Nemška zasedba je četrtič zmagala v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju po letih 1978, 1981 in 2002.

Mednarodno pisana zasedba iz Poljske je bila na začetku finalne tekme – na njej sta pravico delila najboljša slovenska sodnika v zadnjih letih David Sok in Bojan Lah – v podrejenem položaju, po zaostanku treh golov (1:4) pa je že v 12. minuti izenačila na 6:6. V nadaljevanju se je v Lanxess Areni v Kölnu odvijal izenačen boj, končnica prvega polčasa pa je minila v znamenju poljskega prvaka, ki se je po "miniaturah" španskega reprezentanta Alexa Dušebajeva na veliki