Belgijke v Stožicah spisale zgodovino

SiolNET 25.06.2023  |  Š. L., STA

Košarkarice Belgije so v ljubljanski dvorani Stožice v finalu 39. košarkarskega evropskega prvenstva za ženske v finalu s 64:58 ugnale Španijo in osvojile svoj prvi naslov v zgodovini. V tekmi za tretje mesto je Francija z 82:66 premagala Madžarsko, peto mesto pa je po zmagi nad Nemčijo (78:62) pripadlo Srbiji. Slovenke so prvenstvo sklenile na 15. mestu.

EuroBasket, polfinale EuroBasket 2023, finale in tekma za tretje mesto Nedelja, 25. junij: Košarkarice Belgije so prvič postale evropske prvakinje. V finalu 39. EuroBasketa v Ljubljani so pred približno 2.500 gledalci premagale Španijo s 64:58. Belgija je naslov osvojila brez poraza. Tekmice v Tel Avivu in Ljubljani je premagala s povprečno 25 točkami razlike. Še največ dela je imela v polfinalu s Francozinjami, ki jih je ugnala za štiri točke, ter danes v finalu,