Eva Terčelj osvojila peto mesto, Kauzer finale zgrešil za 15 stotink

RTV Slovenija 01.07.2023  |  S. J.

V Krakovu sta na evropskih igrah potekala finala kajakašev na divjih vodah. Tekma je štela tudi za evropsko prvenstvo, zlato medaljo sta osvojila Nemka Ricarda Funk in Čeh Jiri Prskavec.

Slovenci se znova niso najbolj izkazali, saj se je od šesterice tekmovalcev v finale uvrstila le Eva Terčelj, ki je osvojila peto mesto (na tem položaju je končala tudi polfinale). Zlato je osvojila Nemka Ricarda Funk (čas 99,09, en dotik). Tri stotinke je bila na progi hitrejša Poljakinja Klaudia Zwolinska, a je imela dva dotika (+1,97). Tretja je bila Čehinja Tereza Fišerova (+3,25). Eva Alina Hočevar je tekmovanje končala na 18. mestu, Ajda Novak pa na 28. "Peto