Tyra Barada po srebru osvojila še zlato, srebrni tudi Gazvoda in Balohova

SiolNET 02.07.2023  |  STA

Slovenska tekmovalka v kikboksu, 18-letna Tyra Barada, je osvojila zlato kolajno na evropskih igrah v lahkem kontaktu v kategoriji do 50 kg. V finalu v Myslenicah je premagala Bolgarko Kristino Nikolova s 3:0. Pred tem je Barada že osvojila srebro v boju na točke. Srebrno kolajno je osvojila tudi Urška Gazvoda, ki jo je v finalu v lahkem kontaktu do 60 kg po točkah z 2:1 ugnala Italijanka Luna Mendy. Srebro je osvojila tudi Tina Baloh.

Sportal Kikbokserji lahko osvojijo štiri zlate kolajne, Lanišek šesti Slovenska tekmovalka v kikboksu Tyra Barada je najprej osvojila srebrno kolajno na evropskih igrah v boju na točke v kategoriji do 50 kg. V finalu v Myslenicah jo je s 17:6 premagala Italijanka Federica Trovalusca. V svojem prvem finalu na igrah je 18-letna Barada že v prvi rundi hitro zaostala za osem let starejšo Italijanko. Po prvi rundi je Trovalusca vodila z 8:3, po drugi pa že s 13:6.