Motika pred 5000 gledalci zadel za zmago Olimpije nad Hajdukom

RTV Slovenija 02.07.2023  |  M. R.

Nogometaši Olimpije so na pripravljalni tekmi v Stožicah z 1:0 premagali hrvaškega podprvaka Hajduk, ki je na pripravah na Bledu. Edini zadetek je v 74. minuti dosegel novinec Nemanja Motika.

20-letni Srb, nekdanji mladinec Bayerna, ki je v pretekli sezoni igral za Crveno zvezdo in Austrio Lustenau (posoja), je mrežo Splitčanov zatresel z 20 metrov. Žogo je po tleh poslal v prazno mrežo, potem ko mu jo je vratar Hajduka Toni Silić podal naravnost na nogo. Motika, ki je na zelenico prišel v drugem polčasu, je še nekajkrat navdušil dobro napolnjene stoženske tribune, na katerih se je zbralo približno 5000 gledalcev. V začetni postavi Hajduka je igral tudi