Več kot polovico medalj Slovenci osvojili v kikboksu in skokih

RTV Slovenija 03.07.2023  |  R. K.

Slovenija je na evropskih igrah, ki so se v nedeljo končale v Krakovu, osvojila 13 medalj, od tega tri zlate, osem srebrnih in dve bronasti. To jo je na koncu na lestvici uspešnosti držav po žlahtnosti kolajn uvrstilo na 20. mesto.

Najboljši so bili Italijani, ki so domov odnesli okroglih 100 kolajn, od tega 35 zlatih. Po številu zlatih so ji sledili Španci (21). Uspeh Italijanov niti ni presenetljiv, saj je sedež Evropskega olimpijskega komiteja v Rimu, kar je po mnenju mnogih zelo vplivalo na izbiro športov, ki so jih Poljaki uvrstili na igre. Slovenija je osvojila dve kolajni več kot na prvih dveh igrah v Bakuju in Minsku skupaj, a dosežke je nemogoče primerjati, saj je bilo v Krakovu