Jorgić v Tivoliju prek prve ovire, zanesljiv tudi prvi nosilec

SiolNET 06.07.2023  |  M. P., STA

V ljubljanski Hali Tivoli se je z drugim krogom nadaljeval namiznoteniški turnirja WTT Star Contender. Svoje prve dvoboje so odigrali tudi glavni nosilci turnirja. Prvi Kitajec Fan Zhendong je v treh nizih ugnal Slovaka Yang Wanga, njegov rojak in tretji nosilec Ma Long pa Danca Andersa Linda. Uspešen je bil tudi najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić.

Sportal Po Slovenkah izpadli še domači moški dvojici Darko Jorgić Foto: Katja Kodba/STA Darko Jorgić je bil v prvem krogu turnirja WTT Star Contender v Ljubljani prost, v drugem pa je v četrtek zvečer s 3:1 (8, -5, 7, 9) ugnal neugodnega Španca Alvara Roblesa in se s tem uvrstil med najboljših 16 igralcev. V osmini finale se bo pomeril z mladim Francozom Felixom Lebronom, zmagovalcem evropskih iger. Tekmeca sta se doslej merila le enkrat, pred slabim letom je bil