Jorgić v Tivoliju izpadel proti zmagovalcu evropskih iger

RTV Slovenija 07.07.2023  |  A. G.

Zmagovalec evropskih iger prejšnji teden v Krakovu Felix Lebrun je v osmini finala WTT Star Contenderja v Ljubljani izločil Darka Jorgića s 3:0 (12, 7, 7). 17-letni Francoz je v zadnjih dveh mesecih v sijajni formi.

Hrastničan je priložnost zamudil v prvem nizu. Najprej je sicer ubranil zaključno žogo tekmeca, nato imel sam dve za vodstvo z 1:0 v nizih, a ju ni izkoristil. Nekaj časa se je Francozu še upiral tudi v drugem nizu, nato pa popustil. Tretji niz je odprl z zaostankom 0:4 in 1:7, videti je bilo, da se je sprijaznil z usodo. Trenutno ni v taki formi, da bi lahko premagal tekmeca, ki zadnja dva meseca ne pozna poraza, dobil je tudi turnir na evropskih igrah v Krakovu.