Jorgić se je v Ljubljani poslovil v osmini finala

SiolNET 07.07.2023  |  STA

Najboljšemu slovenskemu namiznoteniškemu igralcu se ni izpolnila velika želja, da bi zaigral v finalu domačega turnirja najvišje ravni, Star Contender v Ljubljani. Njegova pot se je končala že v osmini finala, potem ko ga je s 3:0 (12, 7, 7) premagal še ne 17-letni Francoz Felix Lebrun.

Hrastničan je svojo priložnost, da bi tekmo obrnil v svojo korist, zamudil v prvem nizu. Najprej je sicer ubranil zaključno žogo tekmeca, nato imel sam dve za vodstvo 1:0, a ju ni izkoristil. Nekaj časa se je Francozu še upiral tudi v drugem nizu, nato pa popustil, tretji niz je odprl z zaostankom 0:4 in 1:7, videti je bilo, da se je sprijaznil z usodo. Kot je sam dejal po dvoboju, trenutno ni v taki formi, da bi lahko premagal tekmeca, ki zadnja dva meseca ne