Švedinje v izdihljajih do preobrata in zmage, podprvakinjam zadostoval en gol

SiolNET 23.07.2023  |  M. P., Pe. M.

Bronaste z zadnjega svetovnega prvenstva Švedinje so mundial v Wellingtonu odprle z zmago z 2:1 nad Južnoafričankami. Skandinavke so se v začetku drugega polčasa znašle v zaostanku, nato pa priredile preobrat in z golom Amande Ilestedt v 90. minuti vknjižile tri točke.

Sportal Zmagovit uvod branilk naslova, evropske prvakinje so se namučile Aktualne svetovne podprvakinje Nizozemke, ki pogrešajo poškodovano zvezdnico Vivianne Miedema, so z golom Stephanie van der Gragt premagale Portugalke. Nizozemke že v drugem krogu čaka dvoboj z branilkami naslova, Američankami. Francozinje in Jamajčanke so se razšle brez gola in zmagovalke. SP v nogometu za ženske, 4. dan: Lestvice: Sportal Že drugi dan prvo presenečenje na ženskem mundialu