Bobi zadel v 17. sekundi, sledilo še šest golov. Maribor se je rešil v 96. minuti.

SiolNET 26.07.2023  |  M. P.

V drugem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo igrata Maribor in Celje. Vijoličasti so se znova mučili, tokrat v Luksemburgu, kjer so aktiven rezultat 1:1 z Differdangom izvlekli šele v 96. minuti. Grofi so doma z Vitorio Guimaraes igrali 3:4. Luka Bobičanec je zadel že v 17. sekundi, še bolj dramatično pa je bilo nadaljevanje tekme, ko so Celjani še dvakrat zatresli okvir vrat in imeli še vrsto priložnosti. Najvišjo zmago tega dela tekmovanja je dosegel Fenerbahče, ki je s 5:0 premagal La Fiorito.

Sportal Mariborčanom uspelo po preobratu na Malti, slovo Domžal Arnel Jakupović Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Maribor je v prvem predkrogu konferenčne lige s 3:2 izločil Birkirkaro, a se je pošteno namučil. Pravzaprav je bil dvoboj odločen šele v zadnjih minutah povratne tekme na Malti. So pa vijoličasti boljši obraz prikazali na tekmi prvega kroga slovenskega prvenstva, ko so v nedeljo s 4:0 premagali Radomlje. S hat-trickom je navdušil Arnel Jakupović.