Neža Klančar za sedem stotink brez finala

SiolNET 28.07.2023  |  STA

Neža Klančar je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki v polfinalu na 50 metrov delfin zasedla deseto mesto. Z izidom 25,83 je bila dve stotinki počasnejša od v kvalifikacijah doseženega državnega rekorda. Junakinja petkovega dneva na prvenstvu je Mollie O'Callaghan, ki je postala prva v zgodovini, ki je osvojila zlato kolajno na 100 in 200 m prosto. Kitajec Qin Haiyang pa je na 200 m prsno zmagal z novim svetovnim rekordom.

Sportal Janja Šegel ni bila najbolj zadovoljna Neža Klančar se je z novim slovenskim rekordom 25,81 kot sedmouvrščena iz jutranjih kvalifikacij prebila v polfinale. Lasten rekord, dosežen pred mesecem dni v Zagrebu, je popravila kar za 53 stotink sekunde. "S tem plavanjem sem zelo zadovoljna. Res odličen rezultat. Priplavala sem v polfinale, kar je bil tudi prvi cilj. Zdaj se moram pa skoncentrirati in dobro spočiti, da popoldne naredim še en odličen start," je po