Neverjetna drama na Poljskem in nov izjemen dosežek Mohoriča

SiolNET 03.08.2023  |  Š. L.

Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je po pravi drami tudi po kronometru ostal v vodstvu Dirke po Poljski. Slovenski kolesar je na 16,6 kilometra dolgi vožnji na čas osvojil enajsto mesto, za drugim Joaom Almeido (UAE Emirates) je zaostal 12 sekund, kolikor je znašala tudi njuna razlika v skupnem seštevku pred kronometrom, na koncu pa je bil zaradi 74 stotink sekunde srečnejši Mohorič. V kronometru je bil sicer najhitrejši Italijan Mattia Cattaneo (Soudal Quick-Step), za katerim je Mohorič zaostal 25 sekund.

Matej Mohorič je na Dirki po Poljski dan pred zadnjo etapo v odličnem položaju. Tudi po današnjem kronometru je ostal v skupnem vodstvu in je tako na pragu velikega uspeha, bo pa petkova sprinterska etapa zagotovo poskrbela za nekaj nove drame. Mohorič je današnjo preizkušnjo na čas začel z 12 sekundami prednosti pred prvim tekmecem v skupnem seštevku Joaom Almeido (UAE Emirates). What a time trial. Let’s rock into the big final tomorrow. #TdP #mohopowerpedia