Med osem še Anglija in Avstralija

RTV Slovenija 07.08.2023  |  R. K.

Na svetovnem nogometnem prvenstvu za ženske v Avstraliji in na Novi Zelandiji so se v četrtfinale uvrstile še Angležinje in Avstralke. Evropske prvakinje so po 11-m izločile Nigerijo. V 120 minutah ni bilo golov. Avstralke so bile z 2:0 boljše od Dank.

Angležinje so veljale proti Nigeriji za velike favoritinje, a tega na zelenici niso upravičile. Naloga je postala še težja od 85. minute naprej, ko je sodnik izključil Lauren James, ker je namenoma stopila na hrbet nasprotnici. Gola ni prinesel niti polurni podaljšek, v katerem so bile podjetnejše Afričanke, tako da so o potniku v četrtfinale odločale enajstmetrovke. Tako Angležinje kot Nigerijke so zapravile prvo enajstmetrovko, nato pa so evropske prvakinje