Gajser odpeljal najboljšo vožnjo po težki poškodbi

SiolNET 12.08.2023  |  M. P.

Tim Gajser je odpeljal najboljšo vožnjo po julijski vrnitvi na dirke svetovnega prvenstva MXGP. Na kvalifikacijah za nedeljsko VN Švedske je osvojil drugo mesto, boljši je bil samo najverjetnejši novi svetovni prvak Jorge Prado. Veliko smolo s kamnom v zobniku je na kvalifikacijski dirki razreda MX2 imel Jan Pancar.

Sportal Tekmec več za Gajserja. Geerts z belo zastavo. Jorge Prado Foto: Matej Podgoršek VN Švedske v Uddevalli je 15. dirka letošnjega svetovnega prvenstva v motokrosu, ki ga dobiva Španec Jorge Prado (GasGas). Kvalifikacijsko dirko je osvojil že desetič! S prednostjo 102 točk pred Francozom Romainom Febvrom (Kawasaki) se mu obeta prvi naslov prvaka v MXGP. Najboljšo vožnjo po vrnitvi po najtežji poškodbi v karieri (zlom stegnenice) je odpeljal Tim Gajser (Honda).