Državni rekord Jolande Čeplak? Zakaj pa ne!

RTV Slovenija 18.08.2023  |  Tomaž Okorn

Srebro na evropskem dvoranskem prvenstvu v Carigradu (in to po "najslabši noči v življenju") ji je vlilo toliko samozavesti, da si upa tudi pred svetovnim prvenstvom na glas govoriti o medalji. Anita Horvat gre v Budimpešto z najvišjimi cilji!

26-letna Anita Horvat se je iz teka na 400 metrov prelevila v odlično tekačico na 800 metrov. Lani je na svetovnem prvenstvu v Eugenu prvič tekla pod mejo dveh minut in si priborila nastop v finalu (osvojila je sedmo mesto, med evropskimi atletinjami je bila druga), letos pa je na evropskem dvoranskem prvenstvu z drugim mestom osvojila svojo prvo medaljo na velikih tekmovanjih. Pod taktirko trenerja Tevža Korenta ste zelo napredovali. Kaj ste spremenili v treningu,