Vida v 100. minuti dramatične tekme v Atenah šokiral Dinamo

RTV Slovenija 19.08.2023  |  A. G.

Domagoj Vida, ki je dve leti odlično igral za zagrebški Dinamo, je v 100. minuti z glavo šokiral hrvaške prvake. Nogometaši AEK-a so se na povratni tekmi 3. predkroga Lige prvakov razšli z Dinamom z 2:2 in se s skupnim izidom 4:3 uvrstili naprej.

Srečanje v Atenah bi moralo biti odigrano že prejšnji torek, a je bilo zaradi umora Mikalisa Kacurisa pred stadionom v atenskem predmestju Nea Filadelfeia preloženo. V torek je Dinamo izgubil na domači zelenici z 1:2, precej boljšo predstavo pa je prikazal pred 30.100 gledalci na OPAP Areni. Šutalo in Ljubičić poskrbela za lepo prednost Dinama V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Dinamo povedel. Bogdan Mihajlčenko je nevarno streljal z glavo, Cican Stanković je