Inter iz Miamija z Messijevo pomočjo do zmagoslavja v ligaškem pokalu

RTV Slovenija 20.08.2023  |  T. O.

Lionel Messi je dvignil prvo lovoriko, odkar se je na začetku poletja preselil v ZDA. Z Interjem iz Miamija je v Nashvillu osvojil tekmovanje Leagues Cup, ki združuje skoraj 50 klubov iz ZDA, Mehike in Kanade.

Miami je v finalu pokalnega tekmovanja po enajstmetrovkah z 11:10 premagal Nashville, Messi pa se je znova vpisal med strelce. Dosegel je edini zadetek Miamija v rednem delu, ko je v 24. minuti z roba kazenskega prostora zadel v zgornji levi del vrat. Za 36-letnega nogometaša je to že 10. zadetek na sedmih tekmah za Miami. Za izenačenje domačega moštva je z glavo v 57. minuti poskrbel Fafa Picault. V izvajanju enajstmetrovk je bilo treba dolgo čakati na odločitev,