Veteran Zahavi trikrat kaznoval napake celjske obrambe

RTV Slovenija 24.08.2023  |  T. O.

Celjani bodo na povratni tekmi potrebovali pravi podvig, če se bodo želeli uvrstiti v Konferenčno ligo. Maccabi je v Tel Avivu potrdil vlogo favorita in zmagal s 4:1, pri čemer so bili slovenski podprvaki v prvem polčasu še konkurenčni, nato pa popustili.

Blestel je Eran Zahavi s hat-trickom, ob koncu igralnega časa pa je zadel še 19-letni rezervist Dor Turgeman. Edini celjski zadetek je dosegel Gregor Bajde, ki je v 29. minuti izenačil izid. Še višji poraz je preprečil vratar Matjaž Rozman z nekaj dobrimi posredovanji. Celje je pogrešalo kaznovanega Luko Bobičanca, v zadnjih sekundah je rdeči karton dobil še Klemen Nemanič. Povratna tekma bo prihodnji četrtek ob 20.00 v Celju. Izraelci takoj pritisnili Da bo