Slovenska reprezentantka do kolajne na SP: Olajšanje

SiolNET 24.08.2023  |  STA

Slovenska reprezentantka v ritmični gimnastiki Jekaterina Vedenejeva je na 40. svetovnem prvenstvu v Valencii dosegla nov uspeh. V finalu najboljše osmerice s trakom je ponovila lanski dosežek in ubranila bronasto kolajno z 31,200 točke. Že pred tem je bila v sredo šesta tako z obročem kot žogo, danes pa je osvojila tudi olimpijsko kvoto.

Sportal Vedenejeva na SP s štirimi finali in z olimpijsko kvoto Vedenejeva je na prvenstvu v Španiji nizala dobre predstave. Vse štiri sestave je že v kvalifikacijah prikazala brez napak in v mnogoboju zasedla visoko peto mesto, s katerim je za Slovenijo zanesljivo osvojila olimpijsko kvoto. Uvrstila se je tudi v tri (od štirih) boje za odličja, v finalih z obročem in žogo je bila šesta, vrhunec pa je bila sestava s trakom, za katero je prejela bronasto odličje.