Shericka Jackson le sedem stotink za svetovnim rekordom na 200 metrov

RTV Slovenija 25.08.2023  |  A. G.

Shericka Jackson in Noah Lyles sta postala svetovna prvaka v teku na 200 metrov na svetovnem prvenstvu v Budimpešti. Jamajčanka je postavila drugi izid v zgodovini (21,41), za rekordom legendarne Florence Griffith-Joyner je zaostala le za sedem stotink.

Na pol stadionskega kroga je bila Shericka Jackson razred zase, prepričljivo je vodila od starta do cilja in v skoraj brezvetrju (+0,1 m/s) za ubranitev lanskega naslova iz Eugena na večni lestvici zaostala le za svetovno rekorderko Florence Griffith-Joyner. Američanka je tekla 21,34 29. septembra 1988 v finalu olimpijskih iger v Seulu. 29-letna Jackson je bila v cilju pred dvema predstavnicama ZDA, srebro je osvojila Gabby Thomas (21,81), tretja na olimpijskih