Maruša Mišmaš Zrimšek z državnim rekordom šesta na svetu

SiolNET 27.08.2023  |  M. P., Pe. M., STA

Maruša Mišmaš Zrimšek je z odličnimi zadnjimi tremi krogi, ko je prehitevala tekmice eno za drugo, v finalu teka na 3.000 metrov z zaprekami na svetovnem prvenstvu v atletiki v Budimpešti osvojila šesto mesto. Tekla je nov osebni in slovenski rekord (9:06,37). Zmagala je Winfred Mutile Yavi, ki nastopa za Bahrajn. Lia Apostolovski pa je zadnji dan prvenstva osvojila deveto mesto v skoku v višino (1,90 m).

Sportal Sloviti Šved napadel svetovni rekord, Američani zavladali v štafetah Maruša Mišmaš Zrimšek Foto: Peter Kastelic/AZS Maruša Mišmaš Zrimšek je zadnji dan 19. svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti v finalu teka na 3.000 m zapreke zasedla šesto mesto in s časom 9:06,37 izboljšala svoj slovenski rekord. Bila je torej kar 15 sekund hitrejša kot sredi tedna v kvalifikacijah. Na velikih tekmovanjih je od leta 2018 vedno tekla v finalu te discipline, šesta je