Darwin pokopal Newcastle na St. James's Parku

RTV Slovenija 27.08.2023  |  Mitja Lisjak

Liverpool, ki je večji del tekme igral brez izključenega Virgila van Dijka, je dobil derbi 3. kroga Premier lige. Z 2:1 je v gosteh premagal Newcastle United. Mož odločitve je bil Darwin Nunez, ki je zadel oba gola, odločilnega v 93. minuti.

Liverpool je lani črno-bele s severovzhoda Anglije dvakrat premagal v prvenstvu, zdelo se je, da Newcastle tokrat išče maščevanje – in to je varovancem Eddieja Howa skoraj tudi uspelo. Rdeči, ki so večji del tekme igrali z nogometašem manj – v prvem polčasu, natančneje v 28. minuti, je bil zaradi prekrška nad Alexandrom Isakom izključen branilec Virgil van Dijk –, nikakor niso našli pravega ritma. V obrambi so si privoščili odločno preveč napak, v vezni liniji