Branilci naslova brez težav premagali Belgijce, v glavnih vlogah še naprej tudi Slovenci

SiolNET 28.08.2023  |  Pe. M.

Z večerno tekmo med Italijo in Belgijo se je v Bologni začelo 33. evropsko prvenstvo v odbojki za moške. Naslov prvakov branijo Italijani, ki so na uvodni tekmi brez težav premagali Belgijce 0:3 (-17, -18, -15). Slovenci branijo srebro, ki so na zadnjih štirih prvenstvih stare celine trikrat igrali v finalu in trikrat končali na drugem mestu. Slovenska zasedba bo prvenstvo odprla v sredo ob 16.30, ko ji bo nasproti stala Ukrajina.

Sportal Cilj čaka v Rimu, a pred tem opozorilo: Brez prehitevanja Svetovno prvenstvo, 1. dan Ponedeljek, 28. avgust Medtem ko se je evropsko prvenstvo za odbojkarice že dodobra prevesilo v izločilne boje, odbojkarji svoje prvenstvo šele začenjajo. Na 33. izvedbi bo sodelovalo 24 reprezentanc, desetič tudi slovenska izbrana vrsta, ki zadnje desetletje spada v odbojkarski vrh in je vselej kandidatka za odličja. Slovenci so na zadnjih prvenstvih stare celine najbolj