Celjani namučili Maccabi, znova usoden drugi polčas

SiolNET 31.08.2023  |  R. P.

Nogometaši Celja so podobno kot Olimpija lovili prav poseben podvig, saj ni še nobeni slovenski ekipi uspel preboj po porazu na prvi tekmi z vsaj dvema zadetkoma. Izbranci Alberta Riere so v Tel Avivu proti Maccabiju izgubili z 1:4, na povratni tekmi pa z zgodnjim zadetkom Aljoše Matka spravili Izraelce v težave. V drugem polčasu pa se je jeziček na tehtnici podobno kot na prvi tekmi prevesil na stran gostov. Izenačili so na 1:1 in si zagotovili dolgo evropsko jesen. Blaž Kramer je z Legio izločil danskega

Konferenčna liga, kvalifikacije, play-off (prve tekme) Sportal Olimpiji se ni izšlo po željah, polom Slovana in Dinama Povratni dvoboj play-offa kvalifikacij za konferenčno ligo se je v knežjem mestu začel imenitno za slovenskega podprvaka, ki ni mogel računati na pomoč poškodovanega kapetana Denisa Popovića in kaznovanega Klemna Nemanića. V 12. minuti je Rus Egor Prutsev po hitrem protinapadu in izvrstnem preigravanju ogrozil izraelska vrata, vratar Roi Mishpati