Nedolžen udarec, ki bi se za srbskega košarkarja lahko 'končal tragično'

24ur 31.08.2023

Srbska košarkarska reprezentanca na svetovnem prvenstvu še ne pozna poraza. Tretji nasprotnik, ki je z visoko razliko padel, je Južni Sudan. Zmaga 115:83 bo hitro pozabljena, a poškodba Boriše Simanića bo še dolgo ostala v mislih vseh, povezanih s srbsko košarko. Zaradi na videz nedolžnega udarca nasprotnika je košarkar Casademont Zaragoze svoj dan zaključil na operacijski mizi.

Selektor Srbije Svetislav Pešić je na tem prvenstvu krilnega centra Borišo Simanića na vseh treh tekmah v igro poslal v zaključku, ko je bil prepričan, da je zmagovalec že odločen. Zadnja tekma prvega skupinskega dela proti Južnem Sudanu je potekala po podobnem scenariju. Dobre tri minute pred koncem je Simanić v igro vstopil pri izidu 103:76. Minuto in pol pozneje se je pod košem boril z Nunijem Omotom, ko ga je košarkar Južnega Sudana s komolcem udaril v predel