Branilci naslova za uvod v sezono zmleli Celjane

SiolNET 16.09.2023  |  Pe. M., STA

Sij Acroni Jesenice so v prvem krogu alpske hokejske lige s 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) premagali novince v tem tekmovanju RST Pellet Celje. V slovenskem obračunu dvomov o zmagovalcu ni bilo vse od prvih minut. Razmerje v strelih na gol je bilo 37:20 v korist domače zasedbe.

Sportal "Jeseniški hokej je kot EKG. Me pa veseli, da ta črta kaže stanje zdravega športnika." Sportal Celjani mesec dni po poplavah dočakali razveseljivo novico Domačini so v dvorani Podmežakla udarno začeli in že po dobrih štirih minutah vodili z 2:0. Najprej je ob koncu četrte minute po sijajnem prodoru in slalomu skozi gostujočo vrsto z igralcem več na ledu zadel Žan Jezovšek. Vsega 36 sekund kasneje pa je bil po izgubljenem ploščku Celjanov pred vrati spreten