Vrhovec: Težko je gledati Maribor v takem stanju

RTV Slovenija 17.09.2023  |  A. G.

Olimpija je na derbiju dobila zagon za težko gostovanje v sredo v Lillu, kjer bo morala prikazati še precej boljšo igro. Maribor je bil večji del tekme v Stožicah v podrejenem položaju in nikakor ne najde poti iz krize.

V prvem polčasu so imeli zeleno-beli ogromno prostora, veliko časa za sprejem žoge in natančne podaje, nevarni pa so bili predvsem po krilnih položajih. Mariborčani so kar tekmovali, kdo bo naredil več napak, in minimalen zaostanek ob odmoru zares ni bil realen kazalnik dogajanja na zelenici. Vijoličasti so popolnoma prespali prvi polčas. Prebudili so se šele v 69. minuti, ko je Marin Laušić z glavo znižal na 2:1. Imeli so dve veliki priložnosti za izenačenje.