Cortina v ponovitvi aprilskega finala v zadnji minuti ugnala Jeseničane

RTV Slovenija 21.09.2023  |  A. G.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so 20. aprila v Cortini prvič osvojili Alpsko ligo. V 2. krogu nove sezone je bila Cortina v napeti tekmi boljša od železarjev s 6:5. Odločil je napadalec Marco Sanna 56 sekund pred koncem.

Za aktualne prvake regionalnega tekmovanja je bila to tekma tretja v sezoni, doživeli pa so prvi poraz. Začelo se je dobro za železarje, ki so v 5. minuti zadeli ob številčni prednosti, strelec je bil Gašper Seršen. A so domači hitro vrnili z enako mero, za novo jeseniško vodstvo je še v prvem delu poskrbel Žan Jezovšek, a je Cortina nato izenačila v 23. minuti. Ob "power playu" je Bora Glaviča ukanil Riccrado Lacedelli. Že dve minuti zatem so gostitelji povedli,