Verstappen ogrožen le v prvem zavoju, bizarna dirka za Pereza

SiolNET 23.09.2023  |  M. P.

Samo na štartu in v prvem zavoju je bila ogrožena 13. letošnja zmaga Maxa Verstappna. Dirkača ekipe McLaren sta namreč bolje štartala, a se morala na koncu na VN Japonske zadovoljiti z drugim (Lando Norris) in tretjim mestom (Oscar Piastri) – to so njegove prve stopničke v formuli 1. Dirkač Red Bulla je 35. zapored osvojil točke, tretji naslov prvaka pa lahko osvoji na naslednji dirki v Katarju. Je pa Red Bull že potrdil svoj drugi zaporedni konstruktorski naslov.

Sportal Bil je šokiran, zdaj je Verstappen šokiral druge Prvi zavoj Foto: Reuters Max Verstappen (Red Bull) je do svoje 13. zmage v letošnji sezoni in že 48. v karieri prišel z vodstvom od štarta do cilja. Ogrožen je bil samo v prvih metrih dirke, ko sta ga po dobrem štartu napadla oba dirkača ekipe McLaren. Oscarja Piastrija je moral potisniti desno ob rob steze, levo pa se mu je istočasno vzporedno postavil Lando Norris. Skozi prvi zavoj sta tako z Britancem