Bezzecchi zmagovalec premierne VN Indije

RTV Slovenija 24.09.2023  |  T. J.

Italijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva v elitnem razredu MotoGP na novem prizorišču v Buddhu v Indiji.

Drugi je bil Španec Jorge Martin (Pramac Ducati), tretji pa Francoz Fabio Quartararo (Yamaha). Vodilni v seštevku svetovnega prvenstva in branilec naslova Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) pa dirke po padcu ni končal. Sedem krogov pred koncem, ko je vozil na drugem mestu, je zdrsnil v zavoju in končal v pesku, s tem pa tekmecem omogočil precej zanimivo nadaljevanje sezone. Bagnaia je sicer še ostal v vodstvu z 292 točkami. A Martin je zdaj povsem blizu, zaostaja