Cedevita Olimpija do četrte zaporedne superpokalne lovorike

RTV Slovenija 25.09.2023  |  T. O.

Cedevita Olimpija je zmagovalka superpokala, s katerim se je v Kranju začela slovenska klubska košarkarska sezona. Državni in pokalni prvaki so bili s 76:59 boljši od domžalske ekipe Kansai Helios.

Z 21 točkami je bil najboljši strelec Luka Ščuka, ki je s svojo peto trojko v 37. minuti Olimpiji priboril 13 točk prednosti (70:57). Ščuko (ob 21 točkah še sedem skokov) so izbrali tudi za najboljšega igralca tekme. Ob polčasu je bilo 41:34, Kansai Helios pa se je v tretji četrtini močno približal, a je po trojki Jake Blažiča ob koncu 30. minute Olimpija v zadnjo četrtino krenila z desetimi točkami zaloge (59:49). "Igralci so si zmago zaslužili, saj so k tekmi