Društvo upokojencev Domžale tretje v državi

Domžalec 28.09.2017  |  Miha Ulčar

Finale v Zgornjem Hotiču Na finalnem šahovskem turnirju Zveze društev upokojencev Slovenije, ki je potekalo v Zgornjem Hotiču v občini Litija, so domžalski upokojenci osvojili odlično tretje mesto.

Lani so bili na istem tekmovanju četrti, vendar je bila letos konkurenca še večja, saj so se nekatere ekipe okrepile z močnimi šahisti. Dokaj zanesljivo je zmagala mariborska ekipa Brezje, ki so jo Domžalčani celo premagali v drugem kolu z 2.5:1.5, druga pa je bila ljubljanska ekipa Gameljne. Na finalu je tekmovalo 16 ekip, to so bili sami regijski zmagovalci. DU Domžale je namreč zmagalo na letošnjem prvenstvu DU Gorenjske, ki je spomladi potekalo v Domžalah. Za