Celjani do prve alpske zmage

SiolNET 29.09.2023  |  Pe. M., STA

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrtem nastopu v alpski ligi dosegli tretjo zmago. V domači dvorani so v petek premagali avstrijski Lustenau s 6:3 (1:1, 2:2, 3:0). Slednji se je dan pozneje ustavil še pri Celjanih in izgubil s 3:4, kar pomeni, da je Celje doseglo prvo zmago v tem tekmovanju. Branilci naslova z Jesenic bodo v nedeljo gostili še eno alpsko srečanje, dvoboj z Rittnom (18.00) bo dobrodelno obarvan, saj bo celoten izkupiček od prodanih vstopnic namenjen zdravljenju Aleša Kranjca.

Sportal Železarji bodo igrali za Aleša Kranjca Celjani, novinci v tem tekmovanju, so v peti tekmi dočakali prvo zmago. Za prvi uspeh so premagali Lustenau, ki je v petek že gostoval na Jesenicah in namučil aktualne prvake, nazadnje pa izgubil s 3:6. Danes so Celjani temelje za zmago postavili ob koncu druge tretjine. V prvi je za vodstvo poskrbel Nik Grahut že v drugi minuti, nato je po izenačenju avstrijske ekipe še enkrat celjsko zasedbo v vodstvo povedel Mikus