Jeseničani v drugi tretjini strli Ritten, prva zmaga Celja

RTV Slovenija 01.10.2023  |  A. G.

SIJ Acroni Jesenice so v 5. krogu Alpske lige odpravile Ritten s 4:1. Ključna je bila druga tretjina, ko so železarji zadeli trikrat. Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so se veselili prve zmage, s 4:3 so premagali Lustenau.

Več kot 1000 gledalcev se je zbralo v Podmežakli. Tekma je imela dobrodelen značaj, saj so se v domačem klubu odločili za akcijo pomoči nekdanjemu slovenskemu reprezentantu Alešu Kranjcu. Jeseničani so imeli veliko premoč, končno razmerje v strelih na vrata je bilo 38:18. Vratar Žan Us je klonil le v 48. minuti, precej več dela je imel Colin Keith Furlong, ki je preprečil polom Rittna. Ritten je zdržal z dvema igralcema manj V prvi tretjini je bilo najbolj napeto