Slovenka po uspehu kariere: Še danes ne morem verjeti, kaj mi je uspelo

SiolNET 03.10.2023  |  R. P., STA

Mlada slovenska telovadka Lucija Hribar je v ponedeljek na 52. svetovnem prvenstvu v Antwerpnu izpolnila svoj veliki cilj. Ljubljančanka je v kvalifikacijah vse štiri nastope opravila zanesljivo, dobre predstave pa so ji preko mnogoboja prinesle tudi mesto na olimpijskih igrah prihodnje leto v Parizu.

Sportal Slovenska telovadka ujela velike sanje Antwerpen je glavno kvalifikacijsko sito telovadcev za OI 2024, zato je v Belgijo pripotovalo blizu 500 telovadcev iz 74 držav. Preko mnogoboja je bilo za Pariz na voljo le 14 mest tako v moški kot ženski konkurenci, za tiste, ki se niso na OI uvrstili z ekipo. Med teh 14 se je z zbirom 49,965 točke v ponedeljek uvrstila tudi 21-letna Lucija Hribar. Postala je komaj peta Slovenka z uvrstitvijo na olimpijski turnir v