Helios Sunsi sezono odprli z zmago nad Širokim

Domžalec 03.10.2019  |  Miha Ulčar

Domžalski košarkarji so po dveh mesecih priprav le dočakali prvo uradno tekmo v sezoni, v Ligi ABA2 so na domačem parketu gostili prvake Bosne in Hercegovine, HKK Široki.

Z dobro igro v zaključku prvega polčasa in nadzorovanjem rezultata v drugih 20 minutah so Sunsi prišli do udobne zmage s 84:70. Prva tekma v 70. letu delovanja kluba je pripadla regionalnemu tekmovanju, nasproti pa so košarkarjem Heliosa stali bosanski prvaki, ki so lani izkoristili manjko močne Igokee v državnem tekmovanju. Letos so pri Širokemu močno pomladili ekipo in so, podobno kot Sunsi, ena najmlajših zasedb v ligi. Davor Konjević. Domžalčani so bili skozi