Alvarez as iz rokava prvakov v Leipzigu; Oblakov Atletico slavil po preobratu

RTV Slovenija 04.10.2023  |  Toni Gruden

Jan Oblak je s šestimi obrambami omogočil zmago Atletica nad Feyenoordom po preobratu (3:2), medtem ko je Benjamin Šeško na igrišču občutil moč evropskih prvakov. Rezervist Julian Alvarez je poskrbel za slavje Manchester Cityja v Leipzigu (3:1).

Rdeči biki so se evropskim prvakom zoperstavili z izredno obrambnim pristopom, ki pa so ga meščani izničili v 25. minuti, ko je po podaji Rica Lewisa zadel Phil Foden. V nadaljevanju je Man City imel še kopico priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Kazen je prišla na samem začetku 2. polčasa, ko je Leipzig zadel iz drugega poskusa strela na tekmi. Podajo Yussufa Poulsena v globino je izkoristil hitri Lois Openda, ki je pod pritiskom natančno ustrelil za