Srabotnik po treh dotikih osvojil deseto mesto

RTV Slovenija 07.10.2023  |  S. J.

V Vaires-Sur-Marnu se je končal še svetovni pokal kajakašev na divjih vodah. Od štirih Slovencev se je v finale uvrstil le Martin Srabotnik, ki je osvojil deseto mesto.

Zmage se je presenetljivo veselil Francoz Titouan Castryck, drugo mesta pa sta si razdelila Čeh Vit Prindiš in Britanec Jonny Dickson (+2,58). To so bili tudi edini kajakaši, ki so finale odveslali brez dotika. V polfinalu je nastopil še Peter Kauzer, ki je izpustil ena vrata in osvojil 23. mesto. "Na tem svetovnem pokalu so nekoliko drugačna pravila, saj je tudi generalka za olimpijske igre, zato je bilo v polfinalu samo 24 kajakašev. Danes je šlo v finale 12