Yamal se je ob zgolj točki Barcelone vpisal v zgodovino, Atletico do zmage z bele točke

SiolNET 07.10.2023  |  M. P.

Vodilni Real Madrid je v devetem krogu španske la lige Osasuno premagal s 4:0, Jude Bellingham je zabil nova gola, skupno to sezono že osem. Najbližja zasledovalka Reala Girona je dosegla sedmo zmago, Barcelona pa je pri predzadnji Granadi v 29. minuti zaostajala 0:2, na koncu pa prišla do točke (2:2). Atletico Madrid je dosegel štirinajsto zaporedno zmago na domačem stadionu. Real Sociedad je premagal z 2:1.

Sportal Atletico od hudih težav do drugega najdaljšega zmagovitega niza na Metropolitanu Granada je povedla že v 17. sekundi prek Bryana Zaragoze, ki je na 2:0 povišal v 29. minuti. Za Barcelono je prvi zadel Lamine Yamal, ki je z golom ob koncu prvega polčasa postal najmlajši strelec v zgodovini španskega prvenstva. S 16 leti in 87 dnevi je prehitel Fabricea Olingo, ki je leta 2012 zadel enajst dni starejši. Končni izid 2:2 pa je v 86. minuti postavil Sergi