Prvak brez konkurence, Mercedesa trčila v prvem zavoju

SiolNET 08.10.2023  |  M. P.

Max Verstappen je z zmago na VN Katarja, 14. zmago na 17 dirkah letošnjega prvenstva formule 1, postavil piko na i tretjemu zaporednemu naslovu svetovnega prvaka, ki ga je osvojil po sobotni šprinterski dirki. Pa je do konca sezone še pet velikih nagrad. Dirko v Katarju sta na zmagovalnem balkonu končala še oba McLarna, zaznamovalo pa jo je še trčenje med dirkačema Mercedesa v prvem zavoju.

Sportal Dramatičen šprint dobil novinec, Verstappen novi/stari prvak Drugo dirko formule 1 v Katarju je z vodstvom od štarta dobil Max Verstappen (Red Bull), ki letos preprosto nima prave konkurence. Še njegov ekipni kolega Sergio Perez se je sredi dirke znašel s krogom zaostanka, na koncu pa je bil Mehičan z 80 sekundami zaostanka na desetem mestu. Še najbližje sta bila Nizozemcu dirkača ekipe McLaren Oscar Piastri in Lando Norris z manj kot desetimi sekundami