Slovenke kvalifikacije za EP začele z najvišjo zmago v zgodovini

RTV Slovenija 11.10.2023  |  S. J.

Ženska rokometna reprezentanca je kvalifikacije za preboj na evropsko prvenstvo 2024 začela z visoko zmago nad Latvijo (51:13). Slovenke so v Celju kraljevale v vseh elementih in na koncu dosegle najvišjo reprezentančno zmago v zgodovini.

Varovanke Dragana Adžića so povedle s 3:0. Prednost so višale, na začetku 19. minute je bila prednost dvomestna (16:6), v 21. minuti pa so vodile za +13 (20:7). Ema Abina je s svojim šestim golom postavila izid prvega polčasa. V drugem polčasu je slovenski selektor namenil počitek izkušenejšim igralkam, kot so Ana Gros, Nina Zulić, Tjaša Stanko, Maja Vojnović in Maja Ljepoja, kar pa ni vplivalo na potek igre. Mlajše igralke so vodstvo višale iz minute v minuto,