Hrvati izgubili še z Valižani, Španci potrdili nastop v Nemčiji

RTV Slovenija 15.10.2023  |  To. G.

Hrvaška je v kvalifikacijah za Euro 2024 v štirih dneh doživela dva boleča poraza. Po domači zaušnici Turčije so Hrvati klonili še pri Walesu (2:1). Španci so z zmago pri Norvežanih (1:0) na Euro 2024 v Nemčijo iz skupine A popeljali sebe in Škote.

Po prvem polčasu brez golov na tekmi med Walesom in Hrvaško so gostitelji povedli že v prvem napadu v nadaljevanju. V četrt ure drugega dela je kar dvakrat hrvaško mrežo zatresel Harry Wilson. V 47. minuti je po podaji Davida Brooksa Wilson s privzdignjeno žogo ukanil Dominika Livakovića, nato pa je v 60. minuti s strelom z glavo nazaj še drugič matiral hrvaškega vratarja, ki ga doma že čakajo nove ostre kritike. A celotna predstava Hrvaške je bila v Cardiffu daleč