Adam Gnezda Čerin: Smo v pole positionu, kar moramo izkoristiti

RTV Slovenija 18.10.2023  |  Toni Gruden

Prvi slovenski gol s prostega strela na kvalifikacijskih tekmah po 12 letih je popeljal Slovenijo na prag Nemčije. Junak prve zmage v Belfastu je postal 24-letnik iz Idrije, ki je edini med Kekovimi fanti odigral vse minute v boju za Euro 2024.

Na začetku pete minute je severnoirski branilec Shea Charles podrl Benjamina Šeška pred lastnim kazenskim prostorom. Žogo si je na črti polkroga 18 metrov od gola nastavil vezist Adam Gnezda Čerin. S Šeškom je izmenjal nekaj besed in nato je številka 22 v belem dresu poskrbela za mojstrovino. S pomočjo vratnice je Idrijčan popeljal Slovenijo v vodstvo, ki je zdržalo vse do konca in prineslo zmago nad Severno Irsko z 1:0. "Lep večer, čeprav umetniški vtis zagotovo