Prvenec Zarcoja, Bagnaia povečal prednost

SiolNET 21.10.2023  |  STA

Francoz Johann Zarco (Ducati Pramac) je zmagal na motociklistični VN Avstralije in je prvič slavil v razredu motoGP. Na dirki svetovnega prvenstva na Phillip Islandu je bil drugi vodilni v prvenstvu in branilec naslova, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati). Tretje mesto je osvojil drugi Italijan Fabio Di Giannantonio (Gresini Ducati), Španec Jorge Martin (Ducati Pramac) je bil peti.

Po 16 od 20 dirk v prvenstvu ima Francesco Bagnaia na čelu skupnega seštevka 366 točk, Jorge Martin 339, tretji Marco Bezzecchi iz Italije (Ducati-VR46) pa 293. Johan Zarco je s prehitevanjem v zadnjem krogu ugnal Martina. Ta je začel s prvega startnega mesta in nato vodil 26 od 27 krogov dirke, preden je imel težave z mehkejšo pnevmatiko na zadnjem kolesu ter je nazadoval na peto mesto. Večina ostalih dirkačev je imela srednjo trdoto gum, ki imajo daljši rok