Krimovke po črnih desetih minutah le izvlekle remi proti branilkam naslova

RTV Slovenija 21.10.2023  |  R. K.

Rokometašice Krima Mercatorja so v Ljubljani na peti tekmi Lige prvakinj proti trikratnemu zaporednemu zmagovalcu Kristiansandu vodile že za sedem golov, a se je obračun po preobratu v zadnjih 15 minutah končal z izidom 24:24.

Ljubljančanke so pred 4000 gledalci v Tivoliju še v 45. minuti vodile 19:13, nato pa so sledile črne minute. Norvežanke so polnile mrežo kot za stavo, v vratih je blestela 43-letna Katrine Lunde in v 55. minuti je bil izid 20:23. Krimovkam se je v končnici vendarle uspelo zbrati. Z dvema goloma Jovanke Radićević in enim Alje Varagić so v predzadnji minuti izenačile na 24. Kristiansand je nato zapravil napad, prav tako slovenske prvakinje, ki so storile prekršek pri