Juventus po skoraj 33 mesecih znova premagal Milan

RTV Slovenija 22.10.2023  |  T. J.

Po 9. krogu Serie A je na vrhu znova Inter, ki je bil s 3:0 v gosteh boljši od Torina, medtem pa je do zdaj vodilni Milan klonil v derbiju z Juventusom (0:1).

Na vrhu lestvice italijanskega prvenstva so največji trije klubi z Apeninskega polotoka. Milanska velikana loči točka, Juve pa za vodilnim Interjem zaostaja za dve. Stara dama je rossonere, ki so lani dobili obe medsebojni tekmi, premagala prvič po januarju 2021. Gostitelji, ki so po porazu z Interjem izgubili še drugi derbi v tej sezoni, so bili na San Siru konkretnejši v prvem polčasu. Najnevarneje je bilo v 14. minuti, ko je po preigravanju in podaji Rafaela